Darmowa dostawa od 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FLAT BANDS: Sprawność, Siła i Elastyczność z Jednym Narzędziem

2023-07-08
FLAT BANDS: Sprawność, Siła i Elastyczność z Jednym Narzędziem

FLAT BAND: Wielofunkcyjne narzędzie treningowe do wzmacniania i rozciągania mięśni.

W świecie fitnessu, gdzie trendy są zmienne jak pogoda, flat bands, czyli taśmy elastyczne, nieprzerwanie zyskują na popularności. I jest to zasłużone, gdyż jest to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi treningowych dostępnych dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Właśnie dlatego flat bands są często wybierane przez profesjonalnych sportowców, trenerów personalnych i osoby ćwiczące w domu.

Flat bands są niewielkie, lekkie i łatwe do przenoszenia. Możemy je zabrać na wakacje, do parku lub używać w domowym zaciszu. To czyni je idealnym narzędziem do treningu, gdy nie mamy dostępu do siłowni.

Flat bands są dostępne w różnych stopniach oporu, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb i celów treningowych. Możemy korzystać z nich do ćwiczeń siłowych, treningu wytrzymałościowego, rozciągania, a nawet rehabilitacji po urazach. Dzięki temu są niezwykle uniwersalne.

Różnorodne ćwiczenia z flat band dla pełnego treningu ciała.

Ale jak możemy wykorzystać flat bands w praktyce? Poniżej przedstawiam kilka ćwiczeń, które pomogą Ci wprowadzić flat bands do swojego planu treningowego.

 1. Przysiady z taśmą - Flat bands dodają dodatkowy opór podczas przysiadów, angażując więcej mięśni i zwiększając efektywność ćwiczenia. Po prostu umieść taśmę wokół ud, tuż nad kolanami, i wykonaj standardowe przysiady.Rozciąganie ramion -

 2. Trzymaj taśmę przed sobą, na wysokości ramion, a następnie powoli rozciągaj taśmę, pociągając ramiona w stronę boków. To ćwiczenie angażuje mięśnie ramion, klatki piersiowej i pleców.

 3. Mostek z taśmą - Umieść taśmę wokół ud, tuż nad kolanami, a następnie leżąc na plecach, wykonaj mostek, pamiętając o naciągnięciu taśmy podczas podnoszenia bioder.

 4. Wznosy nóg z taśmą - Umieść taśmę wokół kostek, a następnie wykonaj wznosy nóg, pamiętając o utrzymaniu napięcia w taśmie.

Osiągnij swoje cele treningowe i popraw swoją kondycję

Przykładowy plan treningowy:

Dzień 1: Trening górnej części ciała

 1. Wyciskanie na płasko z taśmą – 3 serie po 12 powtórzeń
 2. Wiosłowanie z taśmą – 3 serie po 12 powtórzeń
 3. Bicepsy z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń
 4. Tricepsy z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń

Dzień 2: Trening dolnej części ciała

 1. Przysiady z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń
 2. Wykroki z taśmą – 3 serie po 12 powtórzeń na każdą nogę
 3. Wznosy bioder z taśmą – 3 serie po 20 powtórzeń
 4. Prostowanie nóg z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę

Dzień 3: Odpoczynek

Dzień 4: Trening całego ciała

 1. Przysiady z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń
 2. Wyciskanie na płasko z taśmą – 3 serie po 12 powtórzeń
 3. Wznosy bioder z taśmą – 3 serie po 20 powtórzeń
 4. Bicepsy z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń
 5. Tricepsy z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń

Dzień 5: Trening core (mięśnie stabilizujące)

 1. Plank z taśmą – 3 serie po 30 sekund
 2. Skręty tułowia z taśmą – 3 serie po 15 powtórzeń na każdą stronę
 3. Crunchy z taśmą – 3 serie po 20 powtórzeń
 4. Mostek boczny z taśmą – 3 serie po 20 sekund na każdą stronę

Pamiętaj, że każde ćwiczenie powinno być wykonywane z prawidłową techniką i pełną kontrolą ruchu. Zawsze zaczynaj trening od rozgrzewki, a kończ go na odpowiednim rozciąganiu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultuj swój plan treningowy z profesjonalnym trenerem personalnym.

Pamiętaj, że regularność jest kluczem do sukcesu. Staraj się ćwiczyć z flat bands co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Flat bands są łatwe do włączenia do Twojego codziennego treningu, więc nie ma powodu, aby ich nie używać. Każde ćwiczenie wykonuj zawsze z pełną kontrolą ruchu, pamiętając o prawidłowej technice i postawie ciała.

Flat bands to fantastyczne narzędzie, które może pomóc Ci zwiększyć siłę, poprawić elastyczność i wytrzymałość, a także zróżnicować Twój trening. Więc jeśli jeszcze nie masz swojej taśmy - czas to zmienić!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 106 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-28
Produkty wysokiej jakości, świeże, aromatyczne. Błyskawiczna dostawa. Jestem bardzo zadowolona. Na pewno będę tu robić zakupy.
2024-01-16
Doskonałe, słodkie migdały.
pixel